Výstupy projektu "WaldviertelPUR"

WaldviertelPUR


Festival Waldviertelpur má několikaletou tradici a koná se vždy poslední tři srpnové dny ve Vídni. V tomto období přijíždí na Heldenplatz do Vídně zemědělci, sládci, vinaři, výrobci potravin, také řemeslníci, hudebnínící ale i cestovní agentury a podnikatelé nabízející služby v oblasti ubytování, kultury a ostatní organizace regionu Waldviertel a Vídeňákům zde představují svůj region - "Pokud Waldviertel přichází do Vídně, pak samozřejmě s tím nejlepším, co region nabízí". Stánky nabízejí kulinářské dobroty z typických regionálních potravin připravených dle tradičních receptů a k poslechu hraje hudba z jak jinak, než z regionu Waldviertlu - od rocku až po lidové písně. K této událostí je připravena celá řada brožurek a dalších propagačních materiálu. Akce je zaměřená na propagaci celého regionu Wadviertelu a jednotlivých producentů tohoto regionu. Jejím cílem je i nalákat turisty do Waldviertelu a představit regionální výrobky. Akci za 3 dny navštěvuje více než 70.tis účastníků.
Díky realizaci projektu Regionální produkt nám byla akce představena a v roce 2010 jsme se jí jako návštěvníci zúčastnili. S partnerem projektu jsme dohodli účast značky VYSOČINA regionální produkt®. Od prezentace značky VYSOČINA regionální produkt ®, ale i Vysočiny jako kraje na WaldviertelPUR ve Vídni jsme si slibovali zviditelnění a propagování místní produkce.
29. - 31. 8. obsadilo Heldenplatz Polesí (Waldviertel). Možná díky oblíbenosti festivalu, možná kvůli krásnému slunečnému počasí byl překonán rekord v návštěvnosti - nad 75.tisíc návštěvníků. Stánek VYSOČINA regionální produkt® byl umístěn vedle partnera projektu Zukunftsraum Thayland, což podtrhovalo úzkou spolupráci a pomáhalo zodpovídat otázky, proč se Vysočina prezentuje společně s regionem Waldviertlem. Díky vlajkám umístěným před stánkem s logem značky, byli i při takto vysoké návštěvnosti stánek vždy výborně vidět.
Připravena byla bohatá nabídka na ochutnání - medoviny, med, klobása Vysočina, Tasovské celozrnné placky, jogurty z Farmy Němcovi a ze Statku Dvorsky. První den jsme se ze strany vídeňáků setkávali s nedůvěrou, ochutnávky jsme jim doslova museli do ruk rvát. Kdo však ochutnal, byl velice překvapen a většinou si i produkt zakoupil. Novinka ohledně umístění stánku z Vysočiny vzbuzovala zájem i u samotných vystavovatelů, kteří chodili "obmrknout", co zahraniční konkurence nabízí a vyrábí. Velký zájem vzbuzovali především šperky, které jsme zde měli zastoupeny od několika producentů. Paní Michalea Pašková jela do Vídně s očekáváním, že většinu svých výrobků zde prodá a na zákazníky zapůsobí na tolik, že si dále sami zboží objednají. Již z Vídně odjížděla se zakázkami na tvorbu šperků dle návrhů zákazník a jak nám sdělila do Vídně už odešlo několik balíčků a další se připravují. Nadšení z akce sdílí i paní Pašková, která říká "Moje tržba z WaldviertelPUR mě samozřejmě potěšila. Zkušeností bylo i vidět reakci návštěvníků na moje šperky. Jsem ráda, že moji práci ohodnotili i ve Vídni. A musím říct, že jsem tam získala i pár věrných zákaznic, které si už rezervují sady na Vánoce, což je pro mě nejdůležitější.
Během těchto tří dnů se na stánku osobně vystřídalo 13 producentů. Jejich výrobky jsem však prezentovali již před jejich příjezdem a k dispozici nám zůstali i po jejich odjezdu. Rozpis zúčastněných producentů je přílohou této tiskové zprávy. Producentům byly k dispozici brigádnice, které pomáhali s překladem, s komunikací ze zákazníkem, s celou organizací. Účastnit se tak mohli i producenti hůře jazykově vybavení.
Díky účasti na WaldviertelPUR jsme si přivezli mnoho cenných zkušeností a námětů, jak pomoci propagovat domácí produkci. Naším záměrem je připravit podobný festival v podmínkách ČR, tedy v Praze.


Simona Budařová
ZERA - Zemědělská a ekologická regionální agentura, o.s.
Podhradí 1022, 675 71 Náměšť nad Oslavou
Tel.: 568 620 070, fax: 568 620 547, mob.: 724 540 779
e-mail: budarova@zeraagency.eu. www.zeraagency.eu

TISKOVÁ ZPRÁVA KE STAŽENÍ ZDE

Vzdělávací kurzy

Zajímavé publikace

VZORNÍK MEZIPLODIN

VZORNÍK MEZIPLODIN
Vzorník Meziplodin je praktický atlas plodin pro zemědělce, které mohou výrazně zlepšit ...
cena: 200,00 Kč
 

11. ročník konference BIOLOGICKY ROZLOŽITELNÉ ODPADY

11. ročník konference BIOLOGICKY ROZLOŽITELNÉ ODPADY
Publikace obsahuje soubor 31 příspěvků prezentovaných na XI. ročníku Mezinárodní ...
cena: 300,00 Kč
 

zobrazit všechny publikace

Navigační menu

zeraagency.eu > Úvod » Výstupy projektu "WaldviertelPUR"