Základní informace o projektu

Síť prodejen regionálních produktů - rakouská inspiracePOPIS PROJEKTU:


Od roku 2007 ZERA zařadila mezi své činnosti regionální značení - VYSOČINA - regionální produkt. Je to efektivní způsob jak podpořit a zviditelnit region a propůjčit mu určitou jedinečnost v rámci konkurence ostatních regionů a podpořit malé a střední podnikání. Dalším krokem v regionálním značení je podpora odbytu a zviditelnění regionálních produktů (RP) vznikem prodejní sítě Vysočina regionální produkt. Za spolupráce s rakouským partnerem budou vytvořeny pravidla pro vznik sítě prodejen regionálních produktů. Mezi požadavky bude zařazeno například min. počet prodávaných výrobků se značkou VYSOČINA regionální produkt, označení prodejny a pultů, apod. Podmínky budou přesně rozpracovány za úzké spolupráce s rakouským partnerem. Jeho přínosem bude seznámení s principy podpory prodeje regionálních produktů v Rakousku, dále jak motivovat širokou veřejnost a propagovat výrobky, aby je veřejnost upřednostňovala před produkty řetězců, zkušenosti se zaváděním regionálních produktů do obchodních řetězců. Proběhnou 3 pracovní česko-rakouská setkání, kde si producenti vymění zkušenosti s marketingem produktů, zjistíme zájem ze strany Rakouska o vytvoření Sítě. Dále záměr představíme rakouským zástupcům a v případě zájmu přizpůsobíme vzniklý statutu situaci v Rakousku. Poslední společné setkání je určeno prezentaci výsledků projektu. Součástí projektu je i vypracovat jednotný vizuální styl (vhodné prodejní pulty, označení již stávajících prodejních ploch, označení prodejen).CÍLE PROJEKTU

 1. Pokračovat a prohloubit spolupráci s rak. partnery v podpoře prodeje RP.
 2. Seznámit se s účinnými principy podpory prodeje RP v Rakousku. Poučit se od partnera, jak motivovat a propagovat výrobky, aby je obyvatelé Kraje Vysočina upřednostňovali.
 3. Převzít zkušenosti se zaváděním RP do obchodních řetězců.
 4. Vyměnit si zkušenosti s marketingem producentů z Vysočiny a Dolního Rakouska.
 5. Konzultovat zájem o vytvoření sítě na straně Dolního Rakouska, popř. přizpůsobit vzniklý statutu situaci v Rakousku a vytvořit tak podmínky pro zviditelnění RP obou regionů.
 6. Podpořit místní produkci na obou stranách hranic.
 7. Zviditelnit značku VYSOČINA regionální produkt.
 8. Turisticky zatraktivnit tento region (zavedením prodejen s RP, kdy budou mít turisti možnost odvést i typický regionální výrobek ze své návštěvy).
 9. Vytvořit statut prodejen RP.
 10. Díky regionální certifikaci pomoci místním živnostníkům, zemědělcům, malým a středním firmám v propagaci a reklamě pro jejich produkty, zvýšení odbytu.
 11. Přivést mladou generaci k zájmu o řemesla a učňovské obory.


CÍLOVÉ SKUPINY:

 • podnikatelé,
 • široká veřejnost,
 • turisté z Vysočiny a Dolního Rakouska.

PARTNER PROJEKTU:

Základní informace o projetu ke stažení ZDE

Vzdělávací kurzy

zobrazit všechny kurzy

Zajímavé publikace

Metodika správné kompostářské praxe pro výrobu kvalitního kompostu (řízené kompostování)

Metodika správné kompostářské praxe pro výrobu kvalitního kompostu (řízené kompostování)
Příručka k výrobě, uvádění do oběhu a využití produktu kompostovacího procesu - kompostu.
cena: 300,00 Kč
 

VYUŽITÍ KOMPOSTU PRO OPTIMALIZACI VODNÍHO REŽIMU V KRAJINĚ

VYUŽITÍ KOMPOSTU PRO OPTIMALIZACI VODNÍHO REŽIMU V KRAJINĚ
Publikace si dává za cíl seznámit odbornou veřejnost s řešením problematiky uplatnění ...
cena: 300,00 Kč
 

zobrazit všechny publikace

Navigační menu

zeraagency.eu > Úvod » Základní informace o projektu