Základní informace o projektu

Síť prodejen regionálních produktů - rakouská inspiracePOPIS PROJEKTU:


Od roku 2007 ZERA zařadila mezi své činnosti regionální značení - VYSOČINA - regionální produkt. Je to efektivní způsob jak podpořit a zviditelnit region a propůjčit mu určitou jedinečnost v rámci konkurence ostatních regionů a podpořit malé a střední podnikání. Dalším krokem v regionálním značení je podpora odbytu a zviditelnění regionálních produktů (RP) vznikem prodejní sítě Vysočina regionální produkt. Za spolupráce s rakouským partnerem budou vytvořeny pravidla pro vznik sítě prodejen regionálních produktů. Mezi požadavky bude zařazeno například min. počet prodávaných výrobků se značkou VYSOČINA regionální produkt, označení prodejny a pultů, apod. Podmínky budou přesně rozpracovány za úzké spolupráce s rakouským partnerem. Jeho přínosem bude seznámení s principy podpory prodeje regionálních produktů v Rakousku, dále jak motivovat širokou veřejnost a propagovat výrobky, aby je veřejnost upřednostňovala před produkty řetězců, zkušenosti se zaváděním regionálních produktů do obchodních řetězců. Proběhnou 3 pracovní česko-rakouská setkání, kde si producenti vymění zkušenosti s marketingem produktů, zjistíme zájem ze strany Rakouska o vytvoření Sítě. Dále záměr představíme rakouským zástupcům a v případě zájmu přizpůsobíme vzniklý statutu situaci v Rakousku. Poslední společné setkání je určeno prezentaci výsledků projektu. Součástí projektu je i vypracovat jednotný vizuální styl (vhodné prodejní pulty, označení již stávajících prodejních ploch, označení prodejen).CÍLE PROJEKTU

 1. Pokračovat a prohloubit spolupráci s rak. partnery v podpoře prodeje RP.
 2. Seznámit se s účinnými principy podpory prodeje RP v Rakousku. Poučit se od partnera, jak motivovat a propagovat výrobky, aby je obyvatelé Kraje Vysočina upřednostňovali.
 3. Převzít zkušenosti se zaváděním RP do obchodních řetězců.
 4. Vyměnit si zkušenosti s marketingem producentů z Vysočiny a Dolního Rakouska.
 5. Konzultovat zájem o vytvoření sítě na straně Dolního Rakouska, popř. přizpůsobit vzniklý statutu situaci v Rakousku a vytvořit tak podmínky pro zviditelnění RP obou regionů.
 6. Podpořit místní produkci na obou stranách hranic.
 7. Zviditelnit značku VYSOČINA regionální produkt.
 8. Turisticky zatraktivnit tento region (zavedením prodejen s RP, kdy budou mít turisti možnost odvést i typický regionální výrobek ze své návštěvy).
 9. Vytvořit statut prodejen RP.
 10. Díky regionální certifikaci pomoci místním živnostníkům, zemědělcům, malým a středním firmám v propagaci a reklamě pro jejich produkty, zvýšení odbytu.
 11. Přivést mladou generaci k zájmu o řemesla a učňovské obory.


CÍLOVÉ SKUPINY:

 • podnikatelé,
 • široká veřejnost,
 • turisté z Vysočiny a Dolního Rakouska.

PARTNER PROJEKTU:

Základní informace o projetu ke stažení ZDE

Vzdělávací kurzy

Zajímavé publikace

PRAXE A METODY OCHRANY PŮDY DEMONSTRAČNÍ LOKALITY PETROVICE

PRAXE A METODY OCHRANY PŮDY DEMONSTRAČNÍ LOKALITY PETROVICE
Petrovice Tato publikace obsahuje studii, která se zaměřuje na praxe a metody ochrany ...
cena: 120,00 Kč
 

skripta Ochrana životního prostředí v oblasti VZDUCH

skripta Ochrana životního prostředí v oblasti VZDUCH
Skripta "Ochrana životního prostředí - vzduch" je jednou ze 4 publikací vzdělávacích ...
cena: 250,00 Kč
 

zobrazit všechny publikace

Navigační menu

zeraagency.eu > Úvod » Základní informace o projektu